Sposoby na worki pod oczami

Worki pod oczami są problemem wielu kobiet, ale także mężczyzn. Jeśli oprócz tego w tej okolicy występują sińce, to jest to wyjątkowo niekorzystne połączenie. Można usunąć to chirurgicznie, ale jest to bolesne i oczywiście drogie. Dlatego zanim się zdecydujemy na taki krok, spróbujmy powalczyć z nimi w domowym zaciszu. Będzie to czasochłonne, ale czego się nie robi dla pięknego wyglądu?
Najczęstszym powodem występowania worków pod oczami jest niewystarczająca ilość snu. Naukowcy dowodzą, że optymalny czas nocnego wypoczynku to 8 godzin. Dlatego starajmy się, aby go nie skracać. A co jeśli nie możemy zasnąć? Wtedy po pierwsze się zrelaksujmy, bo najczęstszym powodem bezsenności jest stres. Dobrze jest na chwilę zapomnieć o męczących nas sprawach. Może w tym pomóc kąpiel z dodatkiem olejku lawendowego. Ten zapach trochę nas wyciszy.

Jeśli jednak nie zawsze się wyśpimy, to są pewne domowe metody na poprawienie wyglądu okolicy oczu. Jedna z nich to przykładanie zimnych łyżeczek do powiek. Ale muszą być one naprawdę lodowate, dlatego dobrze trzymać dwie łyżki w lodówce. Wtedy wystarczy je rano przyłożyć do oczu i potrzymać tak około 3 minuty. Można też kupić specjalne żelowe okulary, ale szczerze mówiąc działają tak samo jak łyżeczki, a trzeba wydać na nie dodatkowe pieniądze (około 15 zł).

Innym sposobem są różnego rodzaju okłady np. z ogórka. Można zrobić z niego maseczkę lub przykładać po prostu wycięte plasterki. Ulgę powinno się odczuć po około kwadransie. Zajmuje to trochę czasu, więc nie zawsze przed wyjściem może się udać wykonać taki zabieg.

Dobrze jest unikać używek i spożywania dużej ilości soli. Powoduje to zatrzymanie się wody w organizmie i może się ona ulokować właśnie pod oczami. Warto za to jeść warzywa i owoce, które poprawią jędrność skóry np. granat.

Jeśli domowe sposoby nie są wystarczające to można wypróbować specjalnych kremów. Jeżeli nawet kosmetyki nie pomagają, to warto się zastanowić, jaka jest przyczyna powstawania worków pod oczami. Może to nie tylko zła dieta i krótki sen. Powodem może być także alergia, geny lub jakaś choroba. Dlatego zanim zdecydujemy się na jakieś radykalne kroki, warto zaczerpnąć rady lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *